Çocuğu Silahla Yaralamaya Tutuklama

Beyza Kural 28 Ağustos 2018 Türkçe
Facebook Twitter

İstanbul Pendik’te sitenin parkındaki çocuklara ateş açtığı ve yedi yaşındaki H.D.’yi silahla yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılan kişi tekrar gözaltına alınarak “olası kastla yaralama” ve “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçlamalarıyla tutuklandı.

Daha önce savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan ve hakkında bugün (28 Ağustos)  tekrar gözaltı kararı alınan B.B.’nin evinde ve iş yerinde arama yapıldı. Ardından tutuklama talebiyle sevkedildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Suçlamayı reddetti

Milliyet’te yer alan habere  göre ifadesinde silahı olmadığı, yaralamayı gerçekleştirmediğini söyledi.

“Bayram olması sebebiyle sabah saat 04.00’a kadar kuaför arkadaşıma yardımcı oldum. Eve sabaha karşı geldiğim için 11.00-12.00’e kadar uyudum. Yanımızdaki sitede bulunan çocukların seslerinden uyandım. Pencereye çıktığımda küçük yaşta kız ve erkek çocuklar sitenin bahçesinde oynuyorlardı. Ben çocuklara seslenerek sessiz olmalarını söyledim. Çocuklar da, ‘tamam’ dediler. Ben H.D. isimli çocuğu tanımam. Tekrar yattım ve uyudum.”

Daha sonra annesinin kendisini uyandırdığını söyleyen B.B. şöyle devam etti:

“Annem bana, ‘Parkta bir kız vurulmuş sen mi yaptın?’ dedi. Ben de anneme cama çıktığımı ve ses yapmayın dediğimi söyledim. Camda çocuklar beni gördüğü için benim yaptığımı düşünmüş olabilirler. Ben uyuduğum için herhangi bir silah sesi duymadım. Silahım da yoktur. Kızın yaralanması ile alakam yoktur.”

TIKLAYIN – Bireysel Silahlanma Kolay, Cezasızlık Yaygın, Çocuğu Yaralayan Serbest

İddiaya göre H.D. 21 Ağustos’ta gürültü yaptıkları için kendilerine bağıran B.B.’nin evinin camından silahla ateş etmesi sonucu yaralanmıştı. Ailesi, parktaki çocukların ifadeleri üzerine, B.B’den şikayetçi olmuş, gözaltına alınan B.B. ise ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı. (BK)