Çocuklardan Resimli Öykülü “Çocuk Hakları” Kitabı

Facebook Twitter

Diyarbakırlı çocuklar Çocuk Hakları Atölyesi kapsamında “Çocuk Hakları” kitabı hazırladı.

Göç ve İnsani Yardım Vakfı’nın 20 dezavantajlı çocukla düzenlediği atölye kapsamında çocuklar, kendi çizim ve hikayeleriyle haklarını anlattı. “Mafên Zarokan” ismiyle yayımlanan kitap için çocuklar, 20 Ekim’de imza günü düzenleyecek.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre; Kürtçe ve Türkçe “Mafên Zarokan/Çocuk Hakları” adıyla hazırlanan kitapta çocuklar, kendi resim ve öyküleriyle çocuk haklarını anlattı.

10 resim ve 10 hikayenin yer aldığı kitapta; eğitim, öğrenme, korunma, oyun, sevilme, sağlık, eğlenme gibi konular ele alındı.

Göç ve İnsani Yardım Vakfı@Gocvakfi

Çocukların katılımı ve emeği ile hazırlanan “Çocuk Hakları Temalı Resimli Masal Kitabı” imza günü etkinliğimize gelmenizden mutluluk duyarız.@cocuklarlaguclu @erginebruu

Embedded video

See Göç ve İnsani Yardım Vakfı’s other Tweets

Çocukların düzenleyeceği imza günü, Laleş Kültür Evi’ne 20 Ekim Pazar günü. İmza gününde kitaplar ücretsiz olarak dağıtılacak.

Çocukların kitap için hikaye yazarken büyük bir heyecan yaşadığını söyleyen projenin yürütücülerinden Dilan Ok, “Çalışma öncesi sadece etkinlik yaptık. Çocuklar sonrasında kitaplaşacağını öğrenince heyecanlandı ve sevindi” dedi.

Kitapta hikayesi bulunan 13 yaşındaki Süleyman Kılıç, çocuk haklarını tek tek sayarak çocukların haklarını bilmesinin önemine değindi. Esma Donat ise çizdiği çocuk hakları ağacını göstererek kitap için duyduğu mutluluğu dile getirdi.