Kütüphaneleri Var; Kitapları Yok

Tansu Pişkin 22 Ekim 2018 Türkçe
Facebook Twitter

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yeni açılan Solhan Atatürk Ortaokulu’nun öğrencileri, okulun kütüphanesi için “Okuduğunuzu gönderin biz de okuyalım” diyerek kitap desteği bekliyor.

Bingöl’de bu sene kurulan Solhan Atatürk Ortaokulu’nun öğretmenleri, okulun boş kütüphanesi için kitap kampanyası başlattı.

Eğitimin bir ay önce başladığı Solhan Atatürk Ortaokulu, öğrenci fazlalığı nedeniyle başka bir okulun bölünmesi sonucu kuruldu.

Okulda şu anda eğitim gören 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan 620 öğrenci var.

Kampanyayı yürüten öğretmenler, öğrencilerinin yaş seviyelerine uygun roman, hikaye, şiir ve ders kitaplarıyla “Okuduğunuzu gönderin biz de okuyalım” diyerek herkesten destek bekliyor.

 

 

Ferhat Kılıç: Eksik çok ama önceliğimiz kütüphane

Solhan Atatürk Ortaokulu’nda Türkçe öğretmenliği yapan Ferhat Kılıç da kampanyaya gönüllü destek verenlerden.

Okulda sadece kütüphane eksikliği değil teknolojik donanım olarak da çok yoksunluk olduğunu ancak önceliği kütüphaneye verdiklerini söylüyor:

“Okulda bu dönem eğitime başladık. Kütüphanesi var ama içinde kitap yok. Bilgisayar, yazıcı gibi öğrencilerin çıktı alabilecekleri donanımlar da yok. Ama içinde bulunduğumuz coğrafyada kitaba ulaşmak zaten zor. O yüzden önceliğimiz kütüphaneden yana oldu.

“Sesimizi duyurabildiğimiz herkesin yardım ve desteğini bekliyoruz. Okuduğunuzu gönderin biz de okuyalım diyoruz.” (TP)

* Okulun kütüphanesine kitap desteğinde bulunmak isteyenler için;

Adres: Solhan Atatürk Ortaokulu, Solhan/Bingöl

Telefon: 0544 339  96 16 (Ferhat Kılıç)