İkinci Hijyenik Oyun Merkezi Açıldı: Daha Fazla Çocuğa Oyun İmkânı

Aralık 2019 Türkçe
Facebook Twitter

Kanser tedavisi sebebiyle bağışıklığı baskı altında olan ve sosyalleşemeyen çocuklar için Hijyenik Oyun Merkezinin ikincisi Şişli’de açıldı.

Gülmek İyileştirir Derneği tarafından hayata geçirilen Hijyenik Oyun Merkezi’nin ilki 2018’de Anadolu yakasında Altunizade’de açılmıştı.

TIKLAYIN – Doktor Eldiveni Değil, Gerçek Oyuncak!

Tamamen ücretsiz olarak hizmet verecek olan merkezin açılışına derneğin kurumsal destekçileri ile çok sayıda gönüllü ve bağışçının yanı sıra Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve oyuncu İlker Ayrık da katıldı.

Merkezin açılışında konuşan Gülmek İyileştirir Derneği’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Bastıyalı Anadolu Yakası’ndaki ilk merkezin önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirtti ve şu ana kadar merkezden 64 aile ve çocuğun faydalandığını aktardı.

“İlk merkezimizin açılışından bu yana Avrupa Yakası’nda da yeni bir merkez açmayı hayal ediyorduk. Bugün bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Daha fazla çocuğa oyun oynama imkanı verecek, gözlerindeki ışıltıyı çoğaltacak bu merkezin hayata geçirilmesi elbette bağışçılarımız, gönüllülerimiz ve destekçilerimiz sayesinde oldu. Maddi ve manevi katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki en önemli hedefimiz bu merkezleri Türkiye’nin farklı şehirlerinde daha çok kişiye ulaştırmak olacak.”

Ücretsiz psikolog desteği ve ulaşım hizmeti

Hijyenik Oyun Merkezi’nde, kemoterapi sebebi ile bağışıklığı baskı altında olan, okula gidemeyen, kalabalık ortamlara giremeyen ve akranları ile sosyalleşemeyen 3-10 yaş arası çocuklara özel hijyen koşulları gözetilerek oyun alanları sağlanıyor.

Tüm Avrupa Yakası’na hizmet verecek yeni merkez sayesinde çocuklar, akranları ile oyunlar oynayabilecek ve tedavi süreçlerine sosyalleşerek devam edebilecek.

Hafta için her gün 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet veren Hijyenik Oyun Merkezi, bünyesinde tam zamanlı bir okul öncesi öğretmeni de bulunduruyor. Ayrıca, merkezde aileler için ücretsiz psikolog desteği ve ulaşım hizmeti de sağlanıyor.

Gülmek İyileştirir Derneği hakkında

Ciddi hastalıklar ve travmalar sebebi ile gülmeye ihtiyacı olan ama destek alamayan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağlamak amacıyla, daha önce bu süreçleri atlatan Bahar’ın annesi Aslı Bastıyalı tarafından Temmuz 2016’da kuruldu. Bağışçı haklarını tanıyan, şeffaf ve hesap verebilir dernekler platformu Açık Açık’a üye olan dernek, 9 Mayıs 2018’de Altunizade’de kanser tedavisi gören çocuklar için “Hijyenik Oyun Merkezi”ni kurdu.